Vyzrajte na tiskárny: naučte se správně vybrat spotřební materiál

Tiskárny a skenery
12. 5. 2023

Vlastníte velkoformátovou inkoustovou tiskárnu, ale ztrácíte se v záplavě nabídky spotřebního materiálu? Lámete si hlavu s tím, jaký koupit inkoust, tiskovou hlavu nebo roli materiálu, aby do tiskárny pasovaly a nestály jmění? Poradíme vám, jak při výběru neudělat chybu.

Vyzrajte na tiskárny: naučte se správně vybrat spotřební materiál

Jak vybrat tiskovou hlavu? 

Pokud chcete koupit inkoustovou náplň nebo tiskovou hlavu a neznáte přesné kódové označení, nejsnadnější cestou je na CGT shopu využít filtr „kompatibilita s tiskárnou”. Ten najdete na e-shopu v kategorii „Spotřební materiál“ ve sloupcovém menu na levé straně webové stánky. Jednoduše ve filtru zaškrtnete, jakou tiskárnu vlastníte a pak už jen vesele vybíráte vhodné příslušenství. 

Jak vybrat vhodný papír? 

Jestli potřebujete roli papíru nebo jiného tiskového materiálu, doporučujeme také využít filtr po levé straně. Filtrovat můžete podle výrobce, šířky role, průměru dutinky, gramáže nebo návinu a samozřejmě také podle zmíněné „kompatibility s tiskárnou”.

Naši webmasteři si dali opravdu záležet, aby se vám vždy zobrazily materiály vhodné přesně pro váš stroj. 

Také nezapomeňte zohlednit, jakou máte tiskovou náplň (filtr kompatibility tuto starost vyřeší za vás). Velkoformátové tiskárny totiž využívají dva druhy inkoustů na vodní bázi (pigmentové a dye-based) a ne každý materiál je pro konkrétní typ inkoustu vhodný

V neposlední řadě dejte pouze pozor na šířku vybraného materiálu. Některé tiskárny se vyrábějí ve více šířkových verzích a tento parametr bohužel ve filtru není zohledněný.   

Tip: Pokud na CGT shopu plánujete nakupovat pravidelně, můžete si vytvořit uživatelský účet a váš spotřební materiál si uložit do oblíbených položek, abyste ho příště už nemuseli hledat. 

Jaké parametry vzít v potaz? 

Kromě tiskové hlavy a vhodného inkoustu nezapomeňte ani na dutinku. Ne všechny tiskárny totiž umožňují založení role na dvou i třípalcových dutinkách. Zjistěte si, jak je tomu s tou vaší.  

Nezapomínejte ani na návin role, který se u velkoformátových tiskáren liší. Velké náviny papíru o vyšší gramáži (60–100 m) do řady modelů zkrátka nenacpete, ať se budete snažit sebevíc. Když budete tápat, jaká role se do vaší tiskárny vejde, jednoduše se podívejte do uživatelského manuálu. 

Jaký bude účel? 

Také se zamyslete, jakého výsledku potřebujete při tisku docílit. Chcete opravdu vysokou kvalitu? Pak bude dobré zvolit materiál s vyšší gramáží. Bude tisk vystaven nějakým nepříznivým podmínkám a vy potřebujete, aby dlouho vydržel? Zvolte spotřební materiál s vysokou odolností vůči vodě, slunečnímu záření či jinému poškození. 

Pokud stále váháte, jaký spotřební materiál si vybrat, nebo sháníte něco opravdu speciálního, ozvěte se nám a my vám moc rádi poradíme. Jsme napojení na opravdu široké portfolio výrobců a dodavatelů, a proto dokážeme sehnat i netradiční materiály. Také jich sami každý den spoustu využíváme, proto z první ruky víme, co je nejvhodnější pro různé situace. 

Sdílet článek na sociálních sítích: > > >
Kontaktujte nás

Další články

Udržitelnost považuje za důležitou 78 % spotřebitelů. Jste mezi nimi nebo chcete svým klientům zdůraznit, že ve své firmě neberete ekologii na lehkou váhu? Chovejte se k přírodě šetrně díky vhodnému výběru tiskových technologií. Dnes už to díky moderním inkoustovým plotrům není tak těžké.

Když pracujete v projekční kanceláři, určitě máte na pořadu dne tisk spousty výkresů. Ve chvíli, kdy se jimi zabýváte už přes hodinu, vás možná napadne, jestli ten tisk nejde nějak zefektivnit. Vyplatí se mít vlastní velkoformátovou tiskárnu a všechno tisknout sami? Nebo by bylo výhodnější to na někoho outsourcovat? Shrnuli jsme pro vás, jaké jsou nejnovější trendy v tisku projektové dokumentace, abyste se netrápili s něčím, co už je vlastně dávno pasé. 

PLAN by Copy General
Na trhu se vyznáme. Poradíme vám nejvhodnější řešení přesně podle vašich potřeb i rozpočtu.
© 2023 Copy General, Všechna práva vyhrazena.

Zásady zpracování osobních údajů

Nastavení cookies