Tiskněte projektovou dokumentaci podle nejnovějších trendů

Tiskárny a skenery
18. 4. 2023

Když pracujete v projekční kanceláři, určitě máte na pořadu dne tisk spousty výkresů. Ve chvíli, kdy se jimi zabýváte už přes hodinu, vás možná napadne, jestli ten tisk nejde nějak zefektivnit. Vyplatí se mít vlastní velkoformátovou tiskárnu a všechno tisknout sami? Nebo by bylo výhodnější to na někoho outsourcovat? Shrnuli jsme pro vás, jaké jsou nejnovější trendy v tisku projektové dokumentace, abyste se netrápili s něčím, co už je vlastně dávno pasé. 

Tiskněte projektovou dokumentaci podle nejnovějších trendů

Jak to bylo s tiskem projektové dokumentace dříve?  

Historicky si většina projektantů tiskla dokumentaci na vlastních zařízeních. Přičemž velké projekční společnosti často využívali interní reprografická centra.  

Důvodem byla především cena tisku barevný výkresů a velký tlak na termín odevzdání. Tisklo se často na poslední chvíli a pro bylo potřeba mít velkoformátové tiskárny neustále po ruce.  

Jak je to s technologií tisku projektové dokumentace dnes? 

Vše se změnilo v době, kdy společnost HP (a s ní i my v Copy General) uvedla na trh nové technologie tisku a kompletace projektových dokumentací HP Page Wide XL

Tato řada velkoformátových tiskáren pokrývá celý výrobní proces od předtiskové přípravy až po finální zpracování včetně skládání, a to v rekordním čase. Tiskne rychlostí až 30 A1 za minutu, což jednoznačně předčí jakékoliv plotry i laserové velkoformátové tiskárny. Projekční kanceláře si tyto tiskárny můžou dovolit i proto, že jsou mnohem úspornější z hlediska nákladů. Za cenu černobílého tisku můžete tisknout pohodlně barevně.  

Projektanti mohou více času věnovat samotné práci a méně se soustředit na tisk a kompletaci, která jde v HP Page Wide XL realizovat až 4× rychleji, než tomu bylo dříve.  

Tip: Přečtěte si o HP Page Wide XL více

Jak to řeší Copy General?  

Pokud se vám nevyplatí si tiskárnu pořizovat přímo do vaší společnosti, můžete si ji od nás pronajmout, nebo nám zasílat poptávky na jednotlivé tisky prostřednictvím speciální aplikace, kterou jsme sami vyvinuli. 

S ní můžete jednoduše zadávat zakázky do tisku, a to bez datové limitace. Samozřejmostí je zabezpečený HTTPS přenos, notifikace o stavu zakázky a podrobná historie realizovaných objednávek se všemi potřebnými účetními detaily. 

Naše produkční středisko je vybavené několika stroji HP PageWide XL a pracuje 24/7. Díky tomuto nastavení vám garantujeme odevzdání přesně na čas, abyste stihli deadline a nemuseli si lámat hlavu s tiskem. 

Je tato technologie tisku ekologická? 

Tiskárny HP PageWide XL využívají speciální pigmentový inkoust, který je plně voděodolný, ale velmi šetrný k životnímu prostředí. Inkousty jsou navíc balené v papírových kartonech, nikoliv v plastech jako dříve. Spotřeba elektrické energie je zhruba na 10 % původních laserových technologií.  

Jak vypadá proces tisku?  

Pokochejte se jednoduchostí celého procesu na této přehledné infografice:

 

jak probíhá tisk s HP PageWide XL

jak probíhá tisk s HP PageWide XL pokračující infografika

 

Pokud chcete tisknout nejlepší současnou technologií a ušetřit si spoustu času i nákladů, kontaktujte nás. Zodpovíme veškeré vaše dotazy a navrhneme nejlepší řešení pro vaši situaci. 

Sdílet článek na sociálních sítích: > > >
Kontaktujte nás

Další články

Zjistěte, jak vám digitalizace a velkoformátový tisk usnadní práci a sdílení vašich vizí s okolním světem. V architektuře a designu, kde je vizualizace konceptů naprosto nezbytná a způsob prezentace nápadů ovlivňuje, zda vám klient dá zelenou, budou právě tyto technologie vašimi skvělými spojenci. 

Volba správné náplně do tiskárny zvyšuje kvalitu vašich tisků, ale také prodlužuje životnost vaší tiskárny a zajišťuje, že výstupy dostanete v potřebné kvalitě hned při prvním vytisknutí. Výběrem správných náplní do tiskáren si tak ve finále ušetříte práci. Tohle všechno víte, ale přesto vám dělá problém se v náplních zorientovat? Tak přesně pro vás jsme připravili tento přehled.

PLAN by Copy General
Na trhu se vyznáme. Poradíme vám nejvhodnější řešení přesně podle vašich potřeb i rozpočtu.
© 2024 Copy General, Všechna práva vyhrazena.

Zásady zpracování osobních údajů

Nastavení cookies