Tisk projektové dokumentace: jaké je nejvýhodnější řešení?

Technologie
03. 4. 2023

Jste projekční kancelář nebo architektonická firma a řešíte otázku, zda si projektovou dokumentaci tisknout ve firmě, nebo jestli se vám vyplatí tisk outsourcovat na nějakého dodavatele? Jako největší poskytovatel tiskových služeb pro projekční společnosti pro vás máme rady a postřehy, které vám s tímto rozhodováním pomůžou. 

Tisk projektové dokumentace: jaké je nejvýhodnější řešení?

Zapomeňte na předsudky 

Pokud se v oboru pohybujete už delší dobu, pamatujete si doby, kdy byl barevný tisk šíleně drahý a každý se mu vyhýbal jako čert kříži. To už ale dávno neplatí. Většina tisků je dnes prováděná právě barevně

Tento trend se začal objevovat kolem roku 2015. V té tobě se tisklo asi 70 % výkresů černobíle. Pak však došlo k legislativním změnám, změnily se používané technologie, a to přineslo zcela nový pohled na tisk projektové dokumentace. Dnes se tiskne černobíle asi 10 % z celkového ročního objemu. K barevnému tisku se uchýlili i statikové nebo strojírenské celky. 

Barevný tisk je tedy absolutním standardem a rozhodně se o něm nedá mluvit jako o plýtvání zdrojů. 

Čas jsou peníze 

Co je ale plýtvání financemi i potenciálem, je věnování času architektů právě na tisk, skládání a ořezávání projektové dokumentace.  

Moderní technologie HP PageWide XL jsou 4× rychlejší než původně používané laserové tiskárny. Dokonce jsou vybavené online skládačkami výkresů a vlastním softwarem pro zpracování dat. Kvalita je špičková, ale přitom stroje spotřebují mnohem méně materiálu i energie, než tomu bylo u dříve používaných plotrů. 

Proto pokud tisknete opravdu hodně, doporučujeme investovat do takovéhoto tiskového řešení, které vám ušetří spoustu práce, odvede skvělý výkon a vy se něj budete moct spolehnout. 

Nebo v případě, že tisknete jen občasně, outsourcovat tiskové služby na nás. My tato zařízení používáme a tisky kurýrem doručíme až na váš stůl. Pokud byste s námi tiskli pravidelně, můžete využít naši aplikaci PlanRoom

Tip: Pokud se rozhodnete tisknout ve firmě na vlastní pěst, přečtěte si o tom, jak vybrat vhodný plotr.

Sdílet článek na sociálních sítích: > > >
Kontaktujte nás

Další články

Vybíráte mezi ofsetovým a digitálním tiskem? Oba mají své výhody a nevýhody a o jejich použití rozhoduje především množství výtisků a typ projektu, který tisknete. V tomto článku oba způsoby popíšeme, abychom vám pomohli rozhodnout, který z nich je nejlepší pro vaše potřeby.

Kyberbezpečnost je pro firmy stále důležitějším tématem. Mnohé z nich už implementovaly potřebná opatření, jiné se na to teprve chystají. Naprostá většina ale opomíjí jeden z článků datové infrastruktury, a tím jsou tiskárny. Zdá se vám zabezpečování tiskáren zbytečné? Vysvětlíme vám, proč to tak není.

PLAN by Copy General
Na trhu se vyznáme. Poradíme vám nejvhodnější řešení přesně podle vašich potřeb i rozpočtu.
© 2024 Copy General, Všechna práva vyhrazena.

Zásady zpracování osobních údajů

Nastavení cookies