Hydroprojekt teď tiskne velkoformát barevně a s nižšími provozními náklady

Autor:
30. 11. -0001

Společnost Sweco Hydroprojekt je přední evropská technická, architektonická a poradenská společnost, která šetrně využívá přírodních zdrojů a snižuje negativní vlivy na životní prostředí v souladu s principy trvale udržitelného rozvoje. Její zaměstnanci mají kvalifikaci a zkušenosti v nejrůznějších oborech od hydraulického přes stavební a strojní až po elektrotechnický a finanční. Působí především na trhu v Česku a na Slovensku, zároveň se stále častěji zapojuje do mezinárodních projektů. Hlavní sídlo má v Praze, oblastní kanceláře v Brně, Ostravě a Českých Budějovicích. 

Mise 

Pro tisk listinné podoby projektové dokumentace společnost provozovala vlastní oddělení planografie, které mělo tradici sahající až do období vzniku společnosti. Ke konci roku 2015 Hydroprojekt toto oddělení rozdělil na dvě části dle typu tisků. Pro realizaci velkoformátové barevné dokumentace sloužila část vybavená plotry řady HP DesignJet, šlo o oddělení tisku technické dokumentace a mapových podkladů. Hlavní produkci černobílého tisku projektové dokumentace, maloformátového tisku a finální kompletace do pare zajišťovalo oddělení planografie. Pro hlavní produkci sloužilo zařízení OCE TDS 600.  

Technické limity stávajícího vybavení a snaha tisk zefektivnit v rámci strategického rozvoje se staly impulzem ke změně. Cílem bylo nastavit celý provoz tak, aby splňoval aktuální potřeby tisku projektové dokumentace. Ze strany poptávek se kvůli lepší čitelnosti stále více vyvíjel tlak na tisk výkresů pouze v barevném provedení. Impulzem ke změně se stal i projekt ČOV Praha, v jehož rámci bylo nutné zpracovávat enormní množství výkresové dokumentace, a to ve velmi krátkém čase. Bylo zapotřebí velmi rychle vypracovat možné varianty řešení změny v interní planografii.
  

Řešení 

S ohledem na tradici fungování interní planografie a finanční efektivnost celého projektu jsme zvolili cestu konsolidace obou částí planografie do jednoho oddělení. Pro hlavní produkci velkoformátových tisků jsme aplikovali nové řešení společnosti HP, a to konkrétně HP PageWide XL. Pro přípravu dat do tisku a jejich vyhodnocování jsme implementovali aplikaci HP Smart Stream. Došlo k odstavení dříve používaných zařízení a nový stroj se stal nástrojem hlavní produkce. K tomuto rozhodnutí jsme dospěli zejména kvůli rychlosti tisku a skládání a nízkým nákladům na provoz. 
 

Výsledek 

K implementaci celého řešení došlo v dubnu 2016. Vyhodnocení více než půlročního provozu ukázalo, že se všechny požadavky na změnu naplnily. Nové řešení HP Smart Stream přineslo časovou úsporu v řádu desítek procent v přípravě dat do tisku. Díky vysoké produkční rychlosti stroje HP PageWide XL 5000 se veškeré objemy tisku v rámci projektu ČOV Praha zvládly interně, čímž se výrazně ušetřily náklady. Celá společnost Sweco Hydroprojekt nyní tiskne veškerou dokumentaci pouze barevně. Díky spolupráci s Copy General pak mohou mimopražské pobočky využít služeb tisku a kompletace projektové dokumentace také na technologiích HP PageWide XL. 

„Za 7 měsíců jsme protiskli 40 000 m2. Veškeré projekty jsme zvládli interně a včas. Na klasických technologiích by toto nebylo možné stihnout. HP PageWide XL nám pomohl zefektivnit celý provoz planografie. Uspořili jsme finanční prostředky, zrychlili celou výrobu a dosáhli kvalitnější a lépe čitelné projektové dokumentace,“ hodnotí celý projekt Ing. Luboš Kovář, ředitel IT Sweco Hydroprojekt.   

>

„Za 7 měsíců jsme protiskli 40 000 m2. Veškeré projekty jsme zvládli interně a včas. Na klasických technologiích by toto nebylo možné stihnout. HP PageWide XL nám pomohl zefektivnit celý provoz planografie. Uspořili jsme finanční prostředky, zrychlili celou výrobu a dosáhli kvalitnější a lépe čitelné projektové dokumentace.“

Luboš Kovář
Kontaktujte nás

Další případové studie

Společnost Jakub Cigler Architekti je architektonické studio, které se řadí mezi přední české ateliéry zabývající se progresivní architekturou. Jeho návrhy byly dokonce mnohokrát oceněny a jméno Jakuba Ciglera znají mnozí, a to nejen z řad odborné veřejnosti. Proto je nám ctí, že jsme mohli ateliéru poradit a pomoci s tiskem výkresové dokumentace, kterou s přibývajícím množstvím zakázek už sami nestíhali.  

Společnost Benefit Print působí v Brně jako poskytovatel tiskových služeb se speciálním zaměřením na projekční a stavební společnosti, jejich služby ale hojně využívají i projektanti, architekti, reklamní agentury a grafická studia. Hlavním produktem Benefit Print je především tisk a kompletace projektové dokumentace, což je poměrně unikátní služba. A naším úkolem bylo ji trochu více podpořit. 

Národní divadlo v Praze vám asi nemusíme nijak blíže představovat. Každý z nás se ve škole učil o tom, jak si na něj národ nastřádal i o jeho nešťastném vyhoření. Dnes patří mezi národní klenoty s celou řadou scén. Měli jsme tedy velkou radost, když se na nás z Národního divadla obrátili s netradičním požadavkem.

PLAN by Copy General
Na trhu se vyznáme. Poradíme vám nejvhodnější řešení přesně podle vašich potřeb i rozpočtu.
© 2024 Copy General, Všechna práva vyhrazena.

Zásady zpracování osobních údajů

Nastavení cookies