Inkoustové plotry: výhra pro firmy i přírodu

Tiskárny a skenery
13. 6. 2023

Udržitelnost považuje za důležitou 78 % spotřebitelů. Jste mezi nimi nebo chcete svým klientům zdůraznit, že ve své firmě neberete ekologii na lehkou váhu? Chovejte se k přírodě šetrně díky vhodnému výběru tiskových technologií. Dnes už to díky moderním inkoustovým plotrům není tak těžké.

Inkoustové plotry: výhra pro firmy i přírodu

Snížená spotřeba elektrické energie 

Vezměte si množství věci, které ve firmě tisknete, a představte si, že by vaše spotřeba energie byla 5× menší. To zní jako skvělá zpráva pro vaši peněženku i pro životní prostředí, že? A přitom jen stačí vybrat správnou tiskárnu, jako jsou moderní inkoustové plotry. Ty představují skvělou volbu, která kombinuje výjimečnou kvalitu s ohleduplností k životnímu prostředí. 

Jedním z klíčových aspektů moderních inkoustových plotrů je právě jejich výrazně nižší spotřeba elektrické energie. Ve srovnání se staršími velkoformátovými laserovými technologiemi může být až 5× menší. To v praxi znamená úsporu až 10 000 Kč ročně za provoz velkoformátové tiskárny. Kdyby to udělala každá firma v ČR, potažmo na světě, jedná o opravdu velký krok pro ochranu životního prostředí.  

Šetrné složení tiskových náplní 

Velkoformátové tiskárny pracují s různými druhy tiskových náplní, jako jsou tonery do laserových tiskáren, inkousty na vodní bázi, latexové inkousty, solventní nebo eco solventní inkousty. 

Pro vaši společnost je důležité vybrat správnou technologii a náplň, která nejen poskytne vynikající výstup, ale zároveň minimalizuje negativní dopady na životní prostředí a zdraví zaměstnanců. Například inkousty na vodní bázi používané v HP DesignJet a HP PageWide XL – tedy tiskárnách, které zastupujeme v Copy General – jsou zdravotně nezávadné, snadno ekologicky odbouratelné a jejich použití nevytváří škodlivé emise s mikročásticemi toneru. Správná volba tiskové technologie – a s tím související tiskové náplně – je tedy důležitá pro udržitelnější budoucnost. 

Ekologické balení náplní 

Samo balení tiskových náplní také hraje podstatnou roli v dopadu na životní prostředí. Použité materiály, možnosti recyklace a objem odpadu jsou určitě faktory, které je při výběru velkoformátové tiskárny potřeba zohlednit. 

Společnost HP, výrobce zmíněných plotrů HP DesignJet a HP PageWide XL, se snaží ve svých náplních v maximální míře využívat recyklovatelné materiály. I malá změna, jako je třeba samolepka upozorňující na recyklaci materiálu, může mít v globálním měřítku významný vliv na snížení odpadu. 

Prázdné náplně můžete odevzdat k recyklaci i na našich pobočkách. 

Zodpovědný přístup výrobce 

HP ale nezůstává u samolepek. Má dlouhodobý závazek stát se v oblasti udržitelnosti technologickou společností číslo jedna. V rámci tohoto závazku se zaměřuje na snižování produkce skleníkových plynů v celém výrobním řetězci, podporu cirkulární ekonomiky a boj proti odlesňování

HP organizuje rozsáhlý program pro sběr a recyklaci tiskových náplní a podílí se na využívání recyklovaného substrátu pro výrobu papírů, čímž aktivně přispívá k ochraně životního prostředí. Spolupráce s takovým výrobcem tedy znamená podporu udržitelných a ekologicky šetrných řešení. 

V Copy General jsme hrdí na to, že zastupujeme společnost HP a můžeme vám nabídnout technologie, které spojují výjimečnou kvalitu a ekologický přístup. Zvolte udržitelný tisk s inkoustovými plotry a dejte tak svému podnikání i životnímu prostředí šanci na lepší budoucnost. Seženete je právě u nás

Sdílet článek na sociálních sítích: > > >
Kontaktujte nás

Další články

Zjistěte, jak vám digitalizace a velkoformátový tisk usnadní práci a sdílení vašich vizí s okolním světem. V architektuře a designu, kde je vizualizace konceptů naprosto nezbytná a způsob prezentace nápadů ovlivňuje, zda vám klient dá zelenou, budou právě tyto technologie vašimi skvělými spojenci. 

Volba správné náplně do tiskárny zvyšuje kvalitu vašich tisků, ale také prodlužuje životnost vaší tiskárny a zajišťuje, že výstupy dostanete v potřebné kvalitě hned při prvním vytisknutí. Výběrem správných náplní do tiskáren si tak ve finále ušetříte práci. Tohle všechno víte, ale přesto vám dělá problém se v náplních zorientovat? Tak přesně pro vás jsme připravili tento přehled.

PLAN by Copy General
Na trhu se vyznáme. Poradíme vám nejvhodnější řešení přesně podle vašich potřeb i rozpočtu.
© 2024 Copy General, Všechna práva vyhrazena.

Zásady zpracování osobních údajů

Nastavení cookies