Zdesetinásobili jsme tisk projektové dokumentace ve společnosti Benefit Print, s.r.o.

Autor:
14. 11. 2022

Společnost Benefit Print působí v Brně jako poskytovatel tiskových služeb se speciálním zaměřením na projekční a stavební společnosti, jejich služby ale hojně využívají i projektanti, architekti, reklamní agentury a grafická studia. Hlavním produktem Benefit Print je především tisk a kompletace projektové dokumentace, což je poměrně unikátní služba. A naším úkolem bylo ji trochu více podpořit. 

Mise

Společnost dlouhodobě řešila technické problémy se stávajícím strojem určeným k tisku a skládání výkresů. Firma ale měla ambice růst, investovala do marketingu a obchodu, ale stále jí v rozletu bránil stroj určený k tisku, který nenaplnil očekávání. Potřebovali nový spolehlivý přístroj, který by odváděl perfektní práci. Otázka zněla, co s tím?

 

 

Řešení

A tak jsme přišli s odpovědí my. Vyměnili jsme stávající stroj za HP PageWide XL s online skládacím zařízením. Plotr byl vyvinutý speciálně pro produkční vysokorychlostní tisk projektové dokumentace, takže volba byla jasná. 

Současně se strojem jsme dodali i tiskový RIP HP Smart Stream, který obsluze výrazně šetří čas potřebný k přípravě dat a tisku. Což je funkce, kterou společnost velmi ocenila. 

Díky technologii HP teď může firma pokračovat ve své vizi – tisknout veškerou projektovou dokumentaci pouze v barevném provedení a poskytovat tak služby na té nejlepší úrovni. 

Stroj je schopný za hodinu vytisknout a poskládat přes 400 výkresů formátů A0. Tato rychlost v kombinaci s jednoduchou a rychlou přípravou dat do tisku utvořila dobrý základ, na kterém může firma stavět a dále se rozrůstat. 

 

Výsledek

Porovnejte sami, jak nové řešení pomohlo: v době instalace prvního stroje tiskla firma měsíčně v průměru 2 000 m2. Po třech letech se dostala na celých 15 000 m2, to je více než sedminásobný nárůst. Následně se rozhodli pořídit další stroj, který se instaloval přesně po 4 letech. Nyní firma tiskne v průměru 22 000 m2 (tedy desetinásobně více než na začátku spolupráce) a dle slov majitele Víta Hudce plánuje toto číslo nadále zvyšovat. Dále také říká: 

„Díky HP PageWide XL se už nemusíme bát komplikací, které jsme měli s přechozím strojem, víme, že se na HP můžeme spolehnout a svou pozornost můžeme tedy upírat i na další důležité věci. Rychlost i kvalita tisku je prostě skvělá, díky ní vyřídíme mnohem více zakázek než dříve a klienti jsou s naší prací velmi spokojení. Tím pádem jsme i my.“ 

A my také! Rovněž jsme připraveni být Benefit Printu k dispozici, jakmile se rozhodne svůj byznys opět rozšířit. Pokud i vy zápasíte s něčím podobným, neváhejte nás kontaktovat. 

>

„Díky HP PageWide XL se už nemusíme bát komplikací, které jsme měli s přechozím strojem, víme, že se na HP můžeme spolehnout a svou pozornost můžeme tedy upírat i na další důležité věci. Rychlost i kvalita tisku je prostě skvělá, díky ní vyřídíme mnohem více zakázek než dříve a klienti jsou s naší prací velmi spokojení. Tím pádem jsme i my.“ 

Vít Hudec
Kontaktujte nás

Další případové studie

Společnost Sweco Hydroprojekt je přední evropská technická, architektonická a poradenská společnost, která šetrně využívá přírodních zdrojů a snižuje negativní vlivy na životní prostředí v souladu s principy trvale udržitelného rozvoje. Její zaměstnanci mají kvalifikaci a zkušenosti v nejrůznějších oborech od hydraulického přes stavební a strojní až po elektrotechnický a finanční. Působí především na trhu v Česku a na Slovensku, zároveň se stále častěji zapojuje do mezinárodních projektů. Hlavní sídlo má v Praze, oblastní kanceláře v Brně, Ostravě a Českých Budějovicích. 

Společnost Jakub Cigler Architekti je architektonické studio, které se řadí mezi přední české ateliéry zabývající se progresivní architekturou. Jeho návrhy byly dokonce mnohokrát oceněny a jméno Jakuba Ciglera znají mnozí, a to nejen z řad odborné veřejnosti. Proto je nám ctí, že jsme mohli ateliéru poradit a pomoci s tiskem výkresové dokumentace, kterou s přibývajícím množstvím zakázek už sami nestíhali.  

Národní divadlo v Praze vám asi nemusíme nijak blíže představovat. Každý z nás se ve škole učil o tom, jak si na něj národ nastřádal i o jeho nešťastném vyhoření. Dnes patří mezi národní klenoty s celou řadou scén. Měli jsme tedy velkou radost, když se na nás z Národního divadla obrátili s netradičním požadavkem.

PLAN by Copy General
Na trhu se vyznáme. Poradíme vám nejvhodnější řešení přesně podle vašich potřeb i rozpočtu.
© 2024 Copy General, Všechna práva vyhrazena.

Zásady zpracování osobních údajů

Nastavení cookies